טיפים לשימוש וטיפול נכון

 1. מומלץ להקפיד תמיד על ניקוי וחיטוי הידיים לפני השימוש בעדשות מגע (הרכבה והסרה) על מנת למנוע מעבר של חיידקים לא רצויים לעדשות. היום ישנו פתרון מתקדם של מגבונים ייעודיים חד-פעמים אשר מנקים את הידיים ביסודיות באמצעות פורמולה ייחודית המונעת העברת לכלוך ושאריות שומניות לעדשות המגע בעת הרכבתן והסרתן.
   
 2. עדשות מגע נוטות לספוח שומנים וחלבונים שבמידה ולא מסירים אותם על ידי ניקוי וחיטוי הם יכולים לגרום לאי נוחות בעת הרכבת העדשות ולפגוע בחדות הראייה. ועל כן בכל פעם שמסירים את העדשות יש לנקות, לשטוף ולחטא אותן לפני שימוש חוזר באמצעות תמיסה מתאימה לניקוי, חיטוי, שטיפה והשרייה של עדשות מגע.
   
 3. יש למלא אחרי ההוראות הרשומות בכל תמיסה שמשתמשים. יש להשתמש בתמיסות שהומלצו על ידי האופטומטריסט או רופא העיניים. יש להשתמש בתמיסות חדשות, שלא פג תוקפן. תמיסת סלאיין (מי מלח) אינה מיועדת לניקוי העדשות, אלא רק לשטיפתן. מומלץ לקרוא היטב את הוראות השימוש על גבי האריזה ולהקפיד למלא את ההוראות במלואן.
   
 4. יש לאחסן את העדשות בתוך מחסנית מתאימה ולהחליפה בתדירות גבוהה (לפי הזמן המומלץ ע"י היצרן).
   
 5. יש לנקות את המחסנית אחרי כל שימוש ולייבש אותה בין שימוש לשימוש.
   
 6. לעולם אין להרטיב את העדשות עם רוק היות והוא מכיל חיידקים רבים המהווים מקור לזיהומים.
   
 7. אין לשטוף עדשות רכות או את מחסנית העדשות במי ברז. מי ברז מכילים כלור, מינראליים וחלקיקי מתכת אשר יכולים לפגוע ולהזיק לעין ולעדשות המגע עצמן. בנוסף, מים מכילים אורגניזמים אשר יכולים לגרום להתפתחות של זיהומים קשים בעין.
   
 8. יש להרכיב את העדשות לפי הזמן המומלץ על ידי המומחה המטפל (האופטומטריסט או רופא העיניים) ובהתאם לסוג העדשה. שימוש בעדשות מעבר לזמן לו הן מיועדות (עדשות יומיות=יום, עדשות דו שבועיות=שבועיים, עדשות חודשיות=חודש) עלול לגרום להצטברות משקעים על פני העדשה, לגירויים בעיניים ולהפחתה באיכות הראייה. ככל שמחליפים את העדשות בתדירות גבוהה יותר, כך יהיו העיניים בריאות יותר ולכן מומלץ להחליף עדשות בתדירות גבוהה ככל האפשר ולהשתמש בעדשה חדשה בכל פעם.
   
 9. מומלץ להגיע למומחה (אופטומטריסט או רופא עיניים) לפחות פעם בחצי שנה לבדיקה תקופתית.
   
 10. בכל בעיה יש להסיר את העדשות ולפנות לבדיקה אצל המומחה המטפל בהקדם.
   
 11. רק עדשות מגע עבירות חמצן (עשויות מסיליקון הידרוג'ל) מאפשרות לעין לנשום במידה הראויה בשעת שינה. לא מומלץ להירדם עם עדשות מגע שנועדו להרכבה רק במשך היום.
   
 12. מומלץ להימנע מריסוס חומרים (כגון: ספריי לשיער) בקרבת העיניים בעת הרכבת עדשות מגע היות וזה עלול לגרום לתחושת אי נוחות.
   
 13. לנשים - מומלץ להרכיב את עדשות המגע לפני האיפור.

בלואייז בע''מ, רחוב ברקת 9, פתח תקווה 4934829. טל. 03-5329557 פקס. 03-5329593