עדשות מגע רכות

עדשות מגע רכות הן עדשות נוחות וגמישות מאוד. יתרונן הגדול של העדשות הרכות הוא בכך שהן ספוגות בנוזלים, דבר המקל על הסתגלות העין לעדשה ולפיכך העדשות קלות להסתגלות. כיום הן נפוצות הרבה יותר מעדשות מגע קשות. עדשות רכות מתאימות לכל מי שמעוניין בהרכבה פשוטה ונוחה.

עדשות מגע רכות שנתיות

אלו הן העדשות הקבועות "הקלאסיות". הן מיועדות לשימוש יום יומי במשך שנה (הרכבה בשעות היום והסרתן בשעות השינה). הן דורשות ניקוי וחיטוי יומיומי בחומרים ותמיסות לניקוי עדשות מגע. ההסתגלות לעדשות אלו הינה קלה, ניתן להרכיבן שעות רבות והטיפול בהן קל. יש להחליפן כל שנה.
העדשות קיימות בסוגים שונים לעיניים יבשות ומגורות, ובהרכבים משתנים של כמות הנוזל בעדשה. הן מאפשרות תיקון צילינדר (אסטיגמציה), מותאמות באופן מדויק יותר ע"פ נתוני העין ורגישותה, בניגוד לסוגי עדשות המגע החד פעמיות אשר מיוצרות ע"פ נתונים וקימורים קבועים.

עדשות מגע רכות חודשיות/ דו-שבועיות

כדי להימנע מבלאי ומצבירת משקעים על העדשות, מקובל כיום להרכיב עדשות בעלות תחלופה גבוהה: חודשיות ודו-שבועיות. ככל שמחליפים את העדשות בתדירות גבוהה יותר, הן בריאות יותר לעיניים, נוחות ובטוחות יותר. העדשות החודשיות והדו שבועיות נמצאות בשנים האחרונות בשימוש נרחב. העדשות הינן זמניות לתקופה קצובה של חודש או שבועיים (הרכבתן במשך היום והסרתן בזמן השינה), והן דורשות ניקוי וחיטוי יומיומי בחומרים ותמיסות לניקוי עדשות מגע.
העדשות דקות יותר ואחידות בנתונים. ההסתגלות והנוחות טובים יותר מאשר בעדשות רכות שנתיות בזכות העובי הדק שלהן. כיום העדשות מאפשרות תיקון צילינדר (אסטיגמציה), מולטיפוקל וכן ישנן עדשות חודשיות צבעוניות.

עדשות מגע חודשיות עשויות מסיליקון הידרוג'ל

פריצת דרך בפיתוח עדשות המגע הרכות. הדור החדש של עדשות מגע העשויות מסיליקון הידרוג'ל מאפשר חדירה מקסימאלית של חמצן לקרנית. העדשות החדשות עשויות בתוספת של סיליקון, שהוא ידוע כחומר שמעביר חמצן, ועל כן החמצן חודר דרך כל חלקי העדשה. רוב עדשות הסיליקון הידרוג'ל מכילות אחוז נמוך יחסית של מים ועל כן ניתן למזער את הנזק הנגרם מהתייבשותה של העדשה. עדשות מסיליקון הידרוג'ל נוחות מאד וניתן להרכיבן לאורך היום כולו מבלי להרגיש יובש וגירוי. ישנן עדשות מסיליקון הידרוג'ל אשר קיבלו את אישור התקן האמריקאי (FDA) המחמיר להרכבה ממושכת (כולל שינה) עד 30 יום ברציפות. עדשות אלו הינן בעלות עבירות החמצן הגבוהה ביותר ולכן נחשבות לעדשות השומרות על בריאות העין. בנוסף, כיום ישנן עדשות מסיליקון הידרוג'ל לתיקון צילינדר (אסטיגמטיזם) ועדשות מולטיפוקליות (לתיקון פרסביופיה).

עדשות מגע רכות יומיות

עדשות מגע חד פעמיות המיועדות לשימוש יומי נחשבות לפיתרון הכי נוח וסטרילי. בשנים האחרונות גדל משמעותית מספרם של מרכיבי העדשות היומיות. העדשות היומיות הן דקות במיוחד עם ריכוז נוזלים גבוה בעדשה. העדשה נוחה מאוד וזמן ההסתגלות הוא קצר ביותר. אין צורך לטפל בעדשות בחומרים ובתמיסות לניקוי עדשות מגע, מרכיבים בבוקר, נהנים כל היום, ובערב משליכים את העדשה ללא צורך בניקוי. עדשות אלו משמשות פיתרון מצוין לאנשים הרוצים נוחות מרבית ולאלה הרוצים לשלב בין הרכבת משקפיים להרכבת עדשות מגע רק מידי פעם ולא על בסיס יומיומי (לספורט, לטיולים, עיסוקי פנאי, דייטים, יציאות בערבים וכדומה). כיום ישנן גם עדשות מגע יומיות לתיקון צילינדר (אסטיגמטיזם) וגם עדשות יומיות רב מוקדיות (מולטיפוקליות) אשר מיועדות לבני 40+ שזקוקים למספר שונה למרחק, לקריאה ולמרחק ביניים.

עדשות מגע צבעוניות

עדשות מגע רכות צבעוניות מאפשרות לשנות את צבע העיניים ועדיין להישאר במראה טבעי בין אם קיים צורך בתיקון ראייה ובין אם לאו. כיום עדשות המגע הצבעוניות משמשות כאביזר אופנתי המאפשר התאמת גוון תואם להופעה הייחודית, למראה אופנתי. ישנם 2 סוגים של עדשות מגע צבעוניות: 1. עדשות צבעוניות חודשיות - מיועדות למי שרוצה לשנות את צבע העיניים באופן די קבוע. 2. עדשות צבעוניות יומיות - מיועדות למי שרוצה שינוי של צבע העיניים רק מידי פעם , למשל, לאירוע, יציאה, חתונה או סתם גחמה להפתיע במראה שונה. עדשות המגע הצבעוניות מגיעות במגוון רחב של צבעים המאפשר לשנות ולגוון מידי פעם.


בלואייז בע''מ, רחוב ברקת 9, פתח תקווה 4934829. טל. 03-5329557 פקס. 03-5329593